Programy

Programy realizowane w przedszkolu:

  • „Program wychowania przedszkolnego „Kocham Przedszkole” AUTORKI: Mirosława Anna Pleskot, Agnieszka Staszewska-Mieszek
  • Program wychowania przedszkolnego „Nasze przedszkole” Małgorzata Kwaśniewska, Wiesława Żaba – Żabińska. Program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci.
  • Kubusiowi Przyjaciele Natury”

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych i wiele innych ekologicznych działań.

  • Czyste powietrze wokół nas” – program przedszkolnej edukacji antytytoniowej

Program ten jest adresowany do dzieci przedszkolnych, z udziałem rodziców i opiekunów. Ochrona dzieci przed szkodliwym wpływem dymu tytoniowego. Program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi.

  • Zabawa słówkami metodą PROTI” – program nauczania języka angielskiego dzieci od 3 lat. Agnieszka Przygodzka, Lidia Wrona. Wydawnictwo PROTEUSS.

Program przeznaczony jest do pracy z dziećmi najmłodszymi, dla których w większości przypadków, zajęcia tego typu są pierwszym kontaktem z językiem angielskim. Program i prezentowana w nim metoda, PROTI, opiera się na założeniu, że dziecko jest centralną postacią każdego zajęcia, a nauczyciel pełni tylko rolę przewodnika i organizatora. Jego zadaniem jest budzenie w dziecku ciekawości, motywowanie go, wspomaganie w procesie uczenia się i pokazanie mu, że język obcy jest dodatkowym sposobem komunikacji.

  • Akademia Zdrowego Przedszkolaka” – ogólnopolski projekt społeczno – edukacyjny

Nadrzędnym celem programu jest propagowanie zdrowego trybu odżywiania i stylu życia. Akademia została założona wiosną 2011 roku. Obejmuje tematykę zdrowego żywienia, profilaktyki zdrowia, bezpieczeństwa oraz EKO. Partnerami wspierającymi działania programu są m.in.: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Matki i Dziecka, SGGW, Polskie Towarzystwo Dietetyki, Agencja Rynku Rolnego, Straż Pożarna, WOPR, Miasto Stołeczne Warszawa i wiele innych.

  • Mamo, tato, wolę wodę!” – program edukacyjny został zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A

Jest to jeden z największych programów edukacyjnych skierowanych do przedszkoli w Polsce. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci. Od samego początku partnerami merytorycznymi „Mamo, tato, wolę wodę!” są Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka.

  • Żywienie na wagę zdrowia” – organizatorem programu jest Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Katowicach.

Celem głównym programu jest wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży poprzez odżywianie i propagowanie aktywności fizycznej. Poprawa jakości żywienia dzieci w przedszkolach. Podniesienie świadomości rodziców w kwestii „odżywianie dzieci i ich aktywność fizyczna, a pozytywne skutki zdrowotne w przyszłości”.